Misja przedszkola

Nasze przedszkole:

• zapewnia dzieciom opiekę i bezpieczeństwo,
  • tworzy warunki do indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka,
  • rozwija zainteresowania i uzdolnienia dzieci,
  • kształtuje postawy moralne, proekologiczne,
  • promuje zdrowie fizyczne i psychiczne,
  • wspiera działania wychowawcze i edukacyjne rodziców,
  • oferuje zajęcia dodatkowe zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami dzieci i rodziców,
  • przestrzega zasad wynikających z Konwencji Praw Dziecka,
  • organizuje sprawne zarządzanie placówką,
  • analizuje i ocenia efekty swojej pracy.

Przedszkole jest placówką bezpieczną, przyjazną dzieciom, rodzicom, pracownikom, otwartą na ich potrzeby. Umożliwia wszystkim wychowankom wszechstronny rozwój, wyrównywanie szans edukacyjnych i przygotowanie do nauki w szkole. Oferty edukacyjne stwarzają warunki do rozwijania i kształtowania umiejętności, usprawniania samodzielności, rozwijania kreatywności i twórczego myślenia, wprowadzają w świat wartości moralnych. Stosowane różne programy, nowatorskie rozwiązania i aktywne metody pracy z dziećmi gwarantują wysoką jakość pracy przedszkola.

Przedszkole w swoich działaniach uwzględnia potrzeby środowiska lokalnego, promuje swoje osiągnięcia.

Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola.

Programy edukacyjne

Naszym celem jest:

• zapewnienie funkcji opiekuńczych, wychowawczych i kształcących,
  • zapewnienie możliwości wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych i przyjaznych dzieciom,
  • dbanie o atrakcyjną ofertę edukacyjną i wysoki poziom pracy wychowawczo-dydaktycznej przejawiający się w jak najlepszym przygotowaniu do nauki w szkole,
  • rozbudzanie u dzieci wiary we własne możliwości i umiejętności,
  • promowanie zdrowego stylu życia w domu i w przedszkolu.

Dlatego też oprócz obowiązkowej „Podstawy Programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” MEN korzystamy w naszej pracy z dodatkowych programów edukacyjnych dla przedszkolaków. Są to:

• Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz
  • Pedagogika Zabawy - KLANZY
  • Dziecięca matematyka – program edukacji matematycznej dla przedszkoli E. Gruszczyk –Kolczyńska, E. Zielińska
  • Nasze przedszkole – program edukacji przedszkolnej - M. Kwaśniewska, W. Żaba - Żabińska
  • Wychowanie fizyczne dla przedszkoli - K. Wlaźnik

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe – bezpłatne organizowane dla wszystkich dzieci w Przedszkolu Miejskim Nr 6 w Kraśniku:

Zajęcia umuzykalniające – prowadzone przez mgr Bogumiłę Latos
Czwartek – w godz.:
10:00 – 10:30 Gr. I (3-4 latków)
10:30 - 11:00 Gr. II (5-6 latków)