Wpis nr 83 (75 z 89) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

08.10.2021, 10:36:58

img_20211005_0001.jpg

Wyzwanie Teodora

Grupa „starszaków” przyłączyła się do Ogólnopolskiego Projektu „Wyzwanie Teodora.”

Opis projektu:

Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków. Ten wyjątkowy bocian wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.

Cele projektu

Cele ogólne
Głównym celem niniejszego projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.

Cele szczegółowe:
Dbanie o wszechstronny i indywidualny rozwój dzieci
Zdobywanie różnych umiejętności
Rozwijanie umiejętności współpracy
Wyzwalanie pozytywnych emocji
Rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia
Rozwijanie samodzielności
Kształtowanie empatii wobec innych osób
Kształtowanie postawy proekologicznej
Upowszechnianie zdrowego trybu życia
Kształtowanie postawy prospołecznej

Lista sprawności do zdobycia, czyli zadania profesora Teodora:
Sprawność zdrowego osiłka.
Zadanie ma pokazać dzieciom, jak ważny jest sport i wszelki ruch dla zdrowia naszego organizmu.
Sprawność kuchcikowego mistrza
Podczas wykonywania tego zadania dzieci będą mogły uczyć się samodzielności, wielu podstawowych czynności związanych z przygotowywaniem posiłku, ale także będzie to sposób na wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych, ponieważ dla bociana Teodora dbanie o siebie poprzez zdrowe odżywianie to podstawa.
Sprawność antynudka
To zadanie z pewnością okaże się dla dzieci najprzyjemniejsze, a będzie ono polegało na wymyśleniu najbardziej kreatywnego sposobu na nudę.
Sprawność artystycznej duszy
Żeby zdobyć sprawność artystycznej duszy, należy skupić się na postaci samego Teodora.
Sprawność pomocnej dłoni
Nie można dbać o swój rozwój, nie myśląc o potrzebach innych. Niech to zadanie pomoże dzieciom zwrócić uwagę na kwestie okazywania pomocy ludziom potrzebującym.
Sprawność przyjaciela przyrody
Z pewnością wszystkie przedszkolaki są przyjaciółmi przyrody i dbają o nasz świat. Przyszedł, więc czas żeby to udowodnić.
Sprawność kochającego serca
Pod tą sprawnością kryje się dużo, tak jak dużo jest uczuć i emocji. Ale jest to bardzo ważna odznaka do zdobycia, ponieważ zwraca uwagę na drugiego człowieka oraz na nasze uczucia, jakie kierujemy wobec tej drugiej osoby.